Tri želania cover

Dôležité posolstvo Lukáša Latináka: Toto odkazuje všetkým rodičom

08. 12 2017 06:00 | dg
Lukáš Latinák vo filme Tri želania
Lukáš Latinák vo filme Tri želania Foto: Michaela Buchtova

Herec stvárnil vo filme Tri želania školníka.

Postava školníka vo filme o kúzlach a kúzlení Tri želania (originálny názov Přání k mání) prischla slovenskému hercovi Lukášovi Latinákovi.

Ako sa mu nakrúcalo s deťmi? „Hovorí sa, že natáčanie s deťmi a so zvieratami je najťažšie. Ale ja už mám za sebou skúsenosti s deťmi aj so seriálov. Ja mám dobrý zážitok, lebo keď vo filme Tri želania zahlásim, že škola sa ruší, všetky deti sa tešia. Ja som tam skôr na spestrenie,“ hovorí.

Na školníkov zo svojich detských školských čias si spomína veľmi dobre. „Spomínam si na dvoch. Jeden bol taký starší pán, teda aspoň pre nás to bol starý ujo, lebo na základnej škole sú pre teba všetci starí. Raz nám rozprával na besede, ako stavali cestu z Hriňovej do Detvianskej Huty. Všetko sa stavalo ručne, po kolená chodili v blate, lebo bagre by tam zapadli. A oni to ručne museli všetko vykopať až hore na kopec, fúrikmi rozvážali štrk, ktorý autá priviezli. Až potom mohli na to vyjsť mechanizmy. Pre nás to boli úplne neuveriteľné veci. Zrazu sa ten nezaujímavý školník v modrom plášti, ktorého sme veľmi nevnímali, pre nás zmenil. To bolo pre nás veľmi silné. A druhý školník bol otec môjho najlepšieho kamaráta, to bol zase veľmi veselý školník.“

Čo herec sám netušil, je, že jeho otec mal kúzelnícke schopnosti. „Keď sme boli ešte deti, v Mariánskych Lázňach, vonku strašne pršalo, nemali sme kam ísť, tak sme boli na izbe a aby sme sa nenudili, tak nám otec vymýšľal všelijaké kúzla a vždy nás nechal hádať, aby sme na to prišli. Samozrejme, nedalo sa na to prísť.“
  
Pozrite si rozhovor s hercom Lukášom Latinákom, v ktorom pri otázke, týkajúcej sa jeho troch želaní, vyzdvihol dôležité posolstvo rodiny.

 

O filme:

Láskavý, hravý a humorný príbeh o trápeniach zamilovaného násťročného Alberta sa odohráva v rozžiarenom predvianočnom kúpeľnom meste, ktorému dominuje vyhlásený medzinárodný hotel trochu egocentrického hoteliéra Bosáka. Albert, ktorého rodičia vystupujú v hotelovej kúzelníckej show, miluje Johanu – sestru svojho najlepšieho kamaráta Emana. Johana, ktorá sa nechá oslovovať Žoan, ale nemá o Alberta vôbec záujem a podobne ako ostatné dievčatá v meste je pravdepodobne bláznivo zamilovaná do školského lámača sŕdc Bosáka juniora. Albert ale neverí, že by povrchný a namyslený synáčik mohol skromnú Johanu, ktorá túži študovať na francúzskej Sorbone, naozaj zaujímať a rozhodne sa, že bude bojovať o jej srdce. A aby toho nebolo dosť, Albert ešte musí čeliť nečakanej rodinnej hádke. Našťastie si za dobrý skutok môže vymyslieť jedno želanie, ktoré mu sľúbi Čarovný deduško. Ale ako ho čo najlepšie využiť, keď mu ho chce každý vyfúknuť? A čo keď môže byť človek šťastný aj bez kúziel?

Film Tri želania v kinách od 7. decembra